CAM BALKON

2005 yılından bu yana sizin için cam balkon yapıyoruz...cambalkon

Cam Balkon

Balkonların estetik bir şekilde kapatılarak yaşam alanlarına dönüşmesini sağlamak amacıyla katlanır cam balkonlara karşı bir ilgi oluşmuştur. Temperli cam ve alüminyumdan yapılması nedeniyle uzun yıllar kullanılmaktadır.

ısıcamlı-cam-balkon

Isıcamlı Cam Balkon

Son yıllarda daha iyi ısı izolasyonu sağlaması amacıyla ısıcamlı cam balkonlara karşı bir talep artışı söz konusudur. Hem soğuğa, hem de sıcağa karşı koruma sağlamaktadır. Isıcamlı bam balkon, ısıcam sinerji ve ısıcam konfor modelleri vardır.

sürgülü-cam-balkon

Sürgülü Cam Balkon

Özellikle cafe-restoran gibi yoğun insan trafiğinin olduğu mekanlarda tercih edilmektedir. Eşikli sürme cam balkon ve eşiksiz sürme cam balkon modelleri bulunmaktadır. Düz bir alanda kendi özel rayları üzerinde sağa ve sola hareket eder.

Alüminyum Endüstrisi

Cam balkon sistemlerimizde 6000 serisi alaşımlar içinden Seydişehir alüminyum sınıflandırmasına göre Etial-60 (6063) diye adlandırılan alaşım kullanılmaktadır. Bu yapıya sahip ürünler, en iyi mekanik özelliklere ve eloksal kalitesine sahip olurlar. Söz edilen kaliteli yapıyı elde edebilmek için; hammaddenin 565° c ‘ de 6 saat süre ile homojenasyon işlemine tabii tutularak, en iyi kalite alüminyum üretilmektedir.

cambalkontsebelgesi

Temperli Cam

Isı ve darbeye dayanıklı hale gelmesi istendiğinde cam temperleme denilen bir işlemden geçirilir. Temperleme, cam panoların özel fırınlarda erime noktasına yakın derecelerde ısıtıldıktan sonra hızla soğutulması esasına dayanır. Camlar fırında 700°C’ye kadar ısıtılır ve daha sonra hava üflenerek soğutulur. Temperlenmiş camlar, cepheden gelen dardebere, normal camlara göre beş kat daha dayanıklıdır.

cambalkontsebelgesi

Mahkeme Kararı

Cam balkon yapımına karar verilmesi aşamasında, ileride kat malikleriyle veya apartman yönetimiyle sıkıntı bir durum çıkması ihtimalime karşı, imar veya belediye kanunlarına aykırılık olup olmadığı konusunda tereddütler oluşmaktadır. Danıştay 6. Dairesi tarafından balkonların camla kapatılmasının yasal olduğu konusunda vermiş olduğu karar vardır. Karar Yılı: 18.02.2005, Esas Yılı: 2003, Esas No: 4166 ve Karar No: 977

cambalkontsebelgesi