FİTİL MONTAJI

Cam Balkon Fitillerini Nasıl Değiştirebilirim?Eskimiş ve yıpranmış olan plastik fitillerinizi kendiniz de değiştirebilirsiniz. Milimetrik olarak ölçüsünü alıp bildirmeniz halinde, biz hassas bir şekilde kesip, içerisine kıl fitilleri de takılmış olarak çok uygun bir fiyata size teslim ediyoruz. Ölçü alınırken fitillerden bir tanesi çıkartılır ve dikkatlice milim olarak ölçülür. Örnek; 165 cm, 3 mm ise 1653 diye de tabir edilir. Hassas ölçü alınmasının amacı, 1 mm bile uzun gelirse sert bir malzeme olduğu için yerine oturmaz. 1-2 mm kısa olursa da alt veya üst tarafta açıklık kalır ve hoş bir görünüm olmaz. Biz montaj esnasında her camdan ayrı ayrı ölçü alıyoruz ve yerinde spirial taşlama makinası ile kesim yapıyoruz.

Alüminyum fitillerin montajını yapmadan önce, eskimiş olan fitillerinizi yerinden çıkarmanız ve özellikle alüminyum fitil takılacak cam kenarlarını hafif nemli bir bezle silmeniz gerekmektedir. Daha sonra açılan kanatlara ve doksan derece köşe dönüşlere küçük (h) fitillerden karşılıklı olarak takıyoruz. Orta kısma gelen camlara ise büyük (H) fitillerden takıyoruz. Oval veya değişik açı dönüşlü balkonlar için nasıl montaj yapılacağını alüminyum fitillerin teslimi esnasında ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

Alüminyum fitiller sert bir malzeme olduğu için şeffaf silikonla camlara yapıştırılması gerekir. Yapıştırma işlemine geçmeden evvel bütün fitillerin prova amaçlı yerlerine takıldıktan sonra sistemin rahat çalışıp, çalışmadığı kontrol edilmelidir. Herhangi bir sorun yoksa, karışmaması için fitillere kurşun kalemle numara vererek şeffaf bir silikonla cama sabitlenmesi gerekir. Silikonun kıl fitillerin olmadığı tarafa sürülmesine dikkat edilmelidir. Silikon sürülürken 20-25 cm aralıklarla dışarıya taşmayacak şekilde (nohut büyüklüğünde) sürülmelidir. Yine de montajdan sonra dışarıya taşma olursa ıslak mendil yardımıyla hemen silinirse leke bırakmaz. Silikon ile yapıştırma işlemi bittikten sonra bütün camların kapatılması ve en az iki gün silikonların kurumasının beklenmesi gerekir. Aksi takdirde tam yapışma olmayacağı için camların kapanmasında sıkıntı yaşarsınız.

Firmamıza balkon resmini getirmeniz veya whatsapp üzerinden atmanız halinde hangi cama hangi fitil ve kaç adet gerekir hesaplamasını yaparız. Bütün bunlara rağmen bir yanlışlık olursa; silikon sürülmeyen fitilleri iade alırız veya yenisiyle değiştiririz.

VİZYON CAM BALKON