SİSTEM ÖZELLİKLERİ

Sizin için en iyisini yapıyoruz...Camlar: Balkon kapama sistemlerinde 8 mm. kalınlık. Max: 260 cm. yükseklik. Teras, restaurant ve cafe gibi yüksek alanlar için 10 mm. kalınlık. Min: 250 cm. Max: 400 cm. yükseklik. Tüm kapama sistemlerimizde Trakya şişecam üretimi olan camlar kullanılmaktadır. Ayrıca camlar *Tempered(Security) ya da *Lamine (darbeye dayanıklılık) özelliğindedir.
Profil: Sistemde; alaşımı en iyi mekanik özelliklere sahip ışıl işlemle sertleşebilen 6063 (Etial-60) alaşımlı alüminyum profiller kullanılmaktadır. 6063 alaşımı alüminyumda en üst derece kalite standardını ifade etmektedir.Boya olarak, eloktrastatik toz fırın boya ile ral serisi renk seçenekleri kullanılabilmektedir ( 256 RAL renk mevcuttur).
Teker Takımı: Sistemde paslanmaz çelik rulmanlı tekerlekler kullanılmaktadır. Çelik rulmanların üzeri ses izalasyonu ve aşınmayı önlemek amacıyla polyemid plastikle kaplanmaktadır (uçak lastikleri gibi). Her cam plakasında altta 4, üstte 4 adet teker kullanılmakta ve her teker ayrı kanalda haraket etmektedir.( 4 adet çift sıralı teker).
Aksesuarlar: Cam aralarında özel çift yönlü ( H ) alüminyum fitiller kullanılmaktadır. Kilitler, kulp ve benzeri montaj aparatları standarttır. Camların bazaya yapıştırılmasında Almanya'dan ithal Würt Marka özel yapıştırıcı kullanılmaktadır. Sistemde, alt ve üst tarafta iki sıra olmak üzere 1000'lik kıl fitil bulunmaktadır.
İzalasyon: Camların yan yana gelmesinde plastik birbirine geçmeli akıllı kapak sistemi uygulanmaktadır. Bazalarda yağmur sularının içeriye girmesini önleyici damlalık bulunmaktadır. (Uzun süreli ve rüzgar esintili yağışlarda devamlı hareketli bir mekanizma olmasından dolayı çok az miktarda terleme şeklinde sızıntı olabilir.) Cam fitilleri, kıl fitiller ve silikon izolasyonu ile gürültü, toz, ses ve ısı yalıtımı sağlanır.
Montaj: Sipariş tarihi itibari ile 30 (otuz) işgünü sonra uzman personel tarafından yapılmaktadır. Montaj süresi yapıya ve m2'ye göre değişmektedir. Profil çerçevesi, antibakteriyel silikon ile iç ve dış taraf olmak üzere dört tarafı izole edilmektedir.
Garanti: Sistem ve sistem içerisinde kullanılan ekipmanlar ile işçilik 2 (iki) yıl garantilidir. ( Cam kırılması garanti kapsamı dışındadır) Garanti, kötü ve hor kullanım sonucu doğacak aksaklıkları kapsamaz.
*Temperli Cam:
Camların ısı ve darbeye dayanıklı hale gelmesi istendiğinde, cam temperleme denilen bir işlemden geçirilir. Temperleme prosesi cam panoların özel fırınlarda erime noktasına yakın derecelerde ısıtıldıktan sonra hızla soğutulması esasına dayanır. Temperleme fırınında cam 700°C’ye kadar ısıtılır ve hava üflenerek soğutulur. Sıcaklığın azalması ile yüzey büzüşür ve sertleşir. Ancak iç kısım sıcak kalır ve yüzeydeki büzülmeye kendini uydurur. İç kısmın da soğumasıyla camın her iki yüzünde basınç, iç kısımda ise çekme gerilmeleri oluşur. Ani soğutma uygulanarak temperlenme işlemlerinden geçen cam 300°C’lik bir ısıl şoka dayanıklı hale gelmekteyken temperlenmemiş camda 30-50°C’lik bir ısıl şok camın kırılmasına neden olmaktadır. Temperlenmiş camların mekanik olarak test edilmesinde uygulanan “yüksekten bilye düşürme deneyi”nde temperlenmiş 8 mm.lik bir cam 2.50 m. yükseklikten düşen 500 gr. ağırlığındaki bir çelik bilyenin etkisi ile kırılırken temperlenmemiş cam aynı deneyde 30 cm. yüksekten düşen aynı ağırlıkta bilye ile kırılmaktadır. Temperlenmiş bir cam, normal bir cama oranla 4-5 kat daha dayanıklı hale gelmektedir. Ayrıca temperlenmiş cam kırıldığında otomobil camları gibi nohut büyüklüğünde kırılmakta olup, çevresinde veya düştüğü yerde bulunan insan ve diğer canlılara zarar vermemektedir.
*Lamine Cam:
İki camın PVB veya EVA film tabakaları kullanılarak ısıl işlem ve vakumlanması neticesinde elde edilen bir cam cinsidir. Lamina camlar Özellikle güvenlik amaçlı olarak bir taraftan diğer tarafa istenmeyen geçişlerin önlenmesi veya geciktirilmesi açısından da doğru bir seçimdir. Kırıldığında cam parçaları, bünyesinde bulunan film tabakasından ayrılamadığı için zararsızdır. Hırsızlığa karşı da önemli bir engel oluşturur. Can ve mal güvenliğine karşı saldırıların söz konusu olduğu yerlerde kullanılır. Karakollar, askeri binalar, psikiyatri koğuşları ve bankalar gibi binalarda hırsızlık, ateşli veya ateşsiz silahlarla saldırı ve benzeri suçların önlenmesi, suçlunun caydırılması veya suçlunun eylem sonrasında yakalanmasının kolaylaştırılması amaçlarına yöneliktir Zemin katta veya birinci katta oturanlar güvenlik amacıyla lamina cam tercih edebilirler. Cam kalınlığı iki adet 4 mm'lik camın birleştirilmesiyle 8 mm olmaktadır. Temperli camlarla arasında fiyat farkı bulunmaktadır.