AKLIMIZA TAKILANLAR

Katlanır cam balkon konusunda bütün sorulara cevap veriyoruz, çözüm üretiyoruz...Vizyon cam balkon sistemleri ( Düz, L, U, yuvarlak yada çok köşeli ) her tür balkona sağlıklı bir şekilde uygulanabilir ve uygulama sonrasında sistem rahatlıkla kullanılabilir.2005 yılından bu yana her türlü balkona katlanır cam balkon uygulaması yapmış bulunuyoruz.
Firma olarak biz, katlanır cam balkon, sürgülü cam balkon, ısı cam balkon yaptığımız gibi Winsa marka pvc kapı pencere doğrama sistemelerini de müşterilerimizin hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Siz hangi ürünü tercih ederseniz biz o konuda size yardımcı olmaya hazırız. Bunumla birlikte her şeyden evvel cam balkon sistemleri yasaldır ve imar mevzuatına uygundur. PVC sistemlerinin (balkonlarda) kullanılması ise yasal değildir. Çoğu yerde apartman komşuları ve belediyelerle sorun çıkmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte ısı yalıtımı bakımından PVC sistemleri cam balkonlara göre ortamı daha sıcak tutmaktadır.
Cam balkonda kullanılan kanatlar, balkonun içerisine doğru tek tek katlanarak açılabilir özellikte olduğundan temizlikleri gayet rahatlıkla yapılabilmektedir. Temizleyici olarak camları çizmeyen sıvı temizlik maddeleri ve arap sabunu, sirke-su karışımı gibi sıvılar kullanabilirsiniz.
İmar mevzuatı ve ısı yalıtımı açısından bir sorun oluşturabilir. Özellikle kışları soğuk geçen bölgelerde; firmamızın üretmiş olduğu 4+22+4 kalınlığında Isı Cam Balkon tavsiye ederiz. Mükemmel bir ısı, rüzgar, toz ve gürültü izolasyonu sağlar.
Cam balkon sistemleri güvenlik unsuru ön planda tutularak üretilmiştir. Çocukların kolayca açmalarına engel olabilmek için çift kilit sistemi uygulanmaktadır. Ayrıca çocukların balkon demirlerine tutunarak ve tırmanarak düşmelerine engel olur. Camlar kapalı iken güven içinde olurlar. Bunlardan bir tanesi çocuk emniyet kilididir. Ayrıca kilit sistemi balkon içerisinde olduğu için dışırıdan açılması mümkün değildir. Hırsızlığa karşı caydırıcı unsur oluşturmaktadır.
Gömme balkonlarda cam balkon sistemlerinin rahatlıkla uygulanabileceği hakkında Danıştay Kararı vardır ve kanunen serbesttir. Ayrıca 03 Temmuz 2017 tarih, 30113 sayılı Resmi Gazete'te yayınlanan ve 01 Ekim 2017 tarihinde yürürlüğe giren; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği ilgili kısımlarını sizlere bir fikir verebilmesi açısından aşağıda belirttik.
Katlar alanı hesabına dâhil edilmeyen kullanımlar:
MADDE 22 – (1) 5 inci maddenin sekizinci fıkrasında belirtilen esaslar dâhilinde;
L) Sökülür-takılır-katlanır cam panellerle kapatılmış olanlar dâhil olmak üzere balkonlar ve açık çıkmaların 2 metre genişliğini geçmeyen kısımları, kat bahçe ve terasları, iç bahçeler, 20 nci maddenin sekizinci fıkrasının (d) bendi haricindeki kat ve ara sahanlıkları dâhil asgari ölçülerdeki açık veya kapalı merdiven evine bu alanın %50’si kadar yapılacak ilave, tek bağımsız bölümlü konutlar hariç; bina giriş holleri ile kat holleri ve asansör önü sahanlıkların asgari ölçülerdeki kısımları, katlar alanına dâhil edilmez.
Yapı ruhsatı gerekmeyen inşai faaliyetler:
MADDE 59 – (1) Basit tamir ve tadiller, balkonlarda yapılan açılır kapanır katlanır cam panel uygulamaları, korkuluk, pergola, çardak/kameriye ve benzerlerinin yapımı ile bölme duvar, bahçe duvarı, duvar kaplamaları, baca, saçak, çatı ve benzeri elemanların tamiri ve pencere değişimi ruhsata tabi değildir.
Hükümleri yer almaktadır. Çıkma balkonlarda bazı durumlarda; apartman sakinlerinin, apartman veya site yönetiminin ve yerel yönetimlerin farklı uygulamaları olabilmektedir. İlgili mahkeme kararını ve yönetmelik maddelerini inceleyebilirsiniz. Bizim yazdıklarımız tamamen bilgi amaçlıdır, hiçbir yasal yükümlülük ve sorumluluğumuz yoktur. İleride sıkıntı yaşamamanız için tereddüt halinde bir avukattan yardım alabilirsiniz veya yerel yönetimlerden yazılı dilekçe ile bilgi alabilirsiniz.
Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içerisene daha çok arttırarak vermektedir. Örneğin dış ısı 10 derece ise balkon içindeki ısı 15-16 dereceyi bulmaktadır. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine engel olduğu için evin çok daha çabuk ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Isı Cam Balkon yapılan mekanlar çok daha sıcak olmakta ve ciddi oranlarda yakıt tasarrufu elde edilmektedir.
Cam balkon sistemlerimizde; gürültü, toz, rüzgar ve yağmur sularının içeriye girmesi büyük oranda engellenmektedir. Bizim sistemimizde toz, rüzgar ve yağmur suları % 99 oranında engellenir. Daha iyi ısı yatılımı sağlamak için size ısı camlı cam balkon sistemimizi öneriyoruz. Isı Cam Balkon sistemi hem cam kalınlığı hem çalışma rahatlığı bakımından sizlerin balkon kullanım rahatlğınızı inanılmaz ölçüde arttıracaktır. Sistemin devamlı hareketli bir mekanizma olmasından dolayı kuvvetli rüzgar ve yağmurlarda çok az mikdarda sızıntı olma ihtimali vardır. Tam yalıtım sağladıklarını iddia eden firmalar, tüketiciyi yanıltıcı bilgi vermektedirler. Bu durumu sıfara indirmek teknik olarak da mümkün değildir.
Daha önceki yıllarda yapılan cam balkonlarda plastik fitil kullanılmaktaydı. Zamanla iklim şartlarından dolayı plastik fitillerde sararma ve kırılmalar görülmektedir. Eskimiş olan fitillerinizi firmamızdan alüminyum fitil ile değiştirebilirsiniz. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiz gibi (Alüminyum Fitil Montajı Nasıl Yapılır?) tıklayarak teknik destek alabilirsiniz. Ayrıca ücret karşılığı biz de yapabiliriz. Biz yapmış olduğumuz cam balkonlarda uzun süredir alüminyum fitil kullanıyoruz.
Evrende bulunan canlı ve cansız bütün varlıklar titreşim halinde bulunur ve etrafa belirli dalgalarda bizim çoğu kez göremeceğimiz frekans yayarlar. Bu titreşimlere Rezonans denir. Sizin camlarınızdaki frekans katsayısı ile o anda ortamda bulunan frekans katsayısı eşitlendiği (aynı dalga boyuna geldiği) anda bu titreşimler sonsuzluğa ulaşmak ister. Rezonans Kanunu denilen bu şiddetli titreşim sırasında, daha zayıf bileşime sahip olan nesne kendisini imha edecek duruma gelir. Temperli camlara ısıl işlem uygulandığı için, cam üzerinde bizim çıplak gözle göremediğiz dalgalanmalar vardır. Dolayısıyla kuvvetli titreşim anında (atom bazında) cam kendisini patlatır. Normal düz camlarda bu olay çok daha zor gerçekleşir. Dünya üzerinde bu tip bir çok olay meydana gelmiştir. Özellikle mevsim geçişlerinde, yüksek sıcaklık ve soğuk farklarında, atmosferde veya bulunulan ortamda meydana gelen metorolojik olaylardan etkilenme olabilir. Bizim bu tip olayları önleme imkanımız da yoktur. Youtube kanalında Amerika'da bir köprünün Rezonansa girerek parçalanma videosu bulunmaktadır.
Cam balkon sistemleri hareketli mekanizma oldukları için su alma durumunu tamamen önlemek teknik olarak imkansızdır. Kuvvetli ve esintili yağışlarda fitil ve baza kapaklarının arasından sızıntı şeklinde içeri su alabilir. Cam balkonun cephesi de etken bir unsurdur. Sızıntıyı en aza indirmek için rayların üzerindeki montaj vidalarının üzeri silikon ile kapatılır. Rayların en alt kısmından dışarıya doğru tahleye deliği açılarak kanallardaki suyun dışarı akması sağlanır. Bütün bunlara rağmen cam aralarından yine de sızıntı olabilir.
Vizyon cam balkon olarak 14 yılı aşkın bir süredir bu işle uğraşıyoruz. Cam balkon hem üretici hem de tüketici açısından yüksek maliyetli bir işlem. Biz tüketicinin vermiş olduğu paranın tam karşılığını alması ve beklentilerinin karşılanması gerektiğine inanıyoruz. Her şeyin birinci sınıf olmasına gayret ediyoruz. Karşılıklı sözleşme imzalıyoruz. İleride bir sıkıntı olduğu zaman elinizde belgeniz oluyor.

katlanır cam balkon, ısıcam balkon, sürgülü cam balkon, eşiksiz sürme cam balkon, teras kapama, villa cam kapama, alüminyum cam balkon fitili, plastik cam balkon fitili, cam balkon fitil değiştirme konusunda; VİZYON CAM BALKON her zaman yanınızda...